Bestyrelse

Kasper Lahn MathisenFormand (På valg i lige år)
Henrik HansenNæstformand (På valg i lige år)
Jens ChristiansenBestyrelsesmedlem (På valg i ulige år)
Mette Friis EspersenBestyrelsesmedlem (På valg i ulige år)
Ole PorsvigBestyrelsesmedlem (På valg i ulige år)
Ledig bestyrelsespost1. Suppleant (På valg hvert år)
Ledig bestyrelsepost2. Suppleant (På valg hvert år)

Økonomiudvalg

Kasper Lahn MathisenØkonomiansvarlig (Kasserer)
Lisette PoulsenMidlertidig bogholder
Ole PorsvigMedlemsansvarlig

Turlederudvalg

Henrik HansenUdvalgsformand
Jens ChristiansenUdvalgsmedlem

Multimedieudvalg

Spørgsmål til multimedieudvalget
Natacha Holst HansenFacebook, Instegram, Vimeo, Linked-in
Ole PorsvigHjemmeside
Henrik HansenSponsorer
Frivillig mangler til at væreRedaktør af Skinyt
Frivillig mangler til at væreAnsvarlig for merchandise
Frivillig mangler til at være Ansvarlig for webshoppen

Instruktørudvalg

Har du lyst til at være instruktør eller har du spørgsmål til skiskole
Kasper Lahn MathisenUdvalgsformand
Natacha Holst HansenAlpin Ski
Jesper KrohnAlpin Ski
Frivillig mangler til at være ansvarlig for Snowboardinstruktion
Frivillig mangler til at være ansvarlig forLangrendsinstruktion

Ungdomsudvalg

Frivillig(e) mangler til at væreUngdomsudvalg

Turledere

Har du lyst til at være turlederKontakt turlederudvalget
Casper NielsenUge 4, Obertauern, Østrig
+45 20999737[email protected]
Nanna WeinreichUge 5, Hafjell, Norge
+45 20944459[email protected]
Jens ChristiansenUge 7, La Norma, Frankrig
+45 50735071[email protected]
Ulrik SamsUge 10, Winterberg, Tyskland
+45 20263079[email protected]
Nanna WeinreichLørdagstur til Vallåsen
+45 20944459[email protected]
Tina ChristiansenUge 13, La Norma, Frankrig
+45 42224802[email protected]

Skiinstruktører

Andreas JustsenPSI 1, PSI 2, PSI 3
Andreas Schjørring JørgensenBSI 1, BSI 2
Ask Aaby SteenhofBSI 1
Bjørg Boe MøllerBSI 1
Fie Dalhoff NielsenBSI 1
Finn PostmaPSI 1, PSI 2
Henning SørensenBSI 1, BSI 2
Henrik HansenAspirant
Jeppe HerforthAnwärter
Jens ChristiansenAspirant
Jesper KrohnPSI 1
Johannes Theodor HøgagardBSI 1
Johan Peter EyrichBSI 1
Juliane Gerd HansenBSI 1, BSI 2
Jørgen SebensBSI 1
Kasper BisgaardEurotrainer
Kasper Lahn MathisenBSI 1, BSI 2
Kasper ThomassenBSI 1, BS 2, PSI (Andet glideredskab)
Laura Lahn MathisenAspirant
Lars FrederiksenAspirant
Lasse Damsgaard SkaalumBSI 1
Louise FordeBIS 1, BSI 2
Lærke Holst JensenBSI 1, BSI 2
Mette Friis EspersenBSI 1
Mathias RasmussenAspirant
Michael Anders HansenBSI 1
Natacha Holst HansenPSI 1
Niels DuelundBSI 1
Niels F. LarsenKlubinstruktør
Niels Nørskov JungeBSI 1, BSI 2
Ole Frendved HansenPSI 3
Ole KlintskovBSI 1, BSI 2
Peter Nørskov JungePSI 1
Petter KannBSI 1
Sille LillesøeAspirant
Stine Bitsch-OlsenAnwärter
Søren Fjeld ChristensenPSI 1
Tinne ThomassenKlubinstruktør
Troels BendixBSI 1, BSI 2

Snowboardinstruktører

Jacob AndersenAspirant, Snowboard

Telemarkinstruktører

Pia HelleAspirant, Telemark Instruktør

Æresmedlemmer

Niels HasselbalchUdnævnt til æresmedlem i 2003 for sit utrættelige engagement og mere end 10 år i bestyrelsen og ikke mindst for etablering af liften på Bavnen
Arne JensenUdnævnt til æresmedlem i 2004 for mangeårig frivillig indsats samt formand
Niels Erik AndersenUdnævnt til æresmedlem i 2014 for mangeårig indsats som kasserer i foreningen
Kurt TogoUdnævnt til æresmedlem i 2014 for mangeårig frivillig indsats som bl.a. turleder samt formand